سوالات رایج در مورد احتمال بارداری

در این مقاله سعی شده است به سوالاتی نظیر احتمال حاملگی بدون دخول،احتمال حاملگی با پیشاب،احتمال حاملگی بعد از پریود و در زمان پریود و زمان قاعدگی خانم ها، احتمال حاملگی با کاندوم و.. پاسخ داده شود.

۱- اگر آمیزش جنسی تنها چند ثانیه طول بکشد، باز هم امکان باردارشدن وجود دارد؟

هر زمان آلت مردانه با محدوده واژن در تماس قرار گیرد، شانس باردار شدن وجود دارد. اگر چه احتمال آن به اندازه ای نیست  که انزال کامل صورت می‌گیرد، اما به هر حال احتمال باردار شدن وجود دارد.

۲ – آیا با مایع پیش انزال هم امکان باردار شدن هست؟

در رابطه با احتمال بارداری بدون دخول با پیشاب باید گفت که از آنجاییکه در مایع پیشاب که قبل از انزال از آلت مرد خارج میشود نیز مقداری اسپرم هست، پس از طریق پیشاب نیز امکان بارداری وجود دارد پس امکان بارداری با پیشاب نیز وجود دارد در صورتیکه این پیشاب با دهانه واژن تماس داشته باشد و به درون واژن راه یابد .

۳ – اگر ارگاسم (ارضای جنسی) در زنان رخ ندهد، امکان باردار شدن از بین می‌رود؟

خیر، بارداری می‌تواند بدون رخ دادن ارگاسم پیش آید. ارگاسم به تخمک و بارور شدن آن ربطی ندارد و نقش آن تقویت حرکت مکشی لوله‌های فالوپ است.

۴ – آیا اسپرم قابلیت نفوذ از پارچه یا لباس را دارد؟

برخی کارشناسان می‌گویند اگر لباس کاملا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گیرد، احتمال بسیار ضعیفی برای باردار شدن وجود دارد. تاکنون بررسی‌های دقیق و خاصی در این باره انجام نشده است. اگر چه این احتمال اندک است، در صورت شک داشتن به تماس با اسپرم، بهتر است از قرص‌های پس از نزدیکی (قرص ضد بارداری اورژانسی) استفاده کنید.

۵ – آیا در صورت آمیزش جنسی در آب، ممکن است یک خانم باردار شود؟

بله، زیرا هنگام دخول، اسپرم در محدوده واژن قرار می‌گیرد و وجود آب خارج از بدن، تداخلی در بارداری ایجاد نمی‌کند.

۶ – اگر انزال در آب انجام شود (نه داخل واژن)، باز هم امکان بارداری وجود دارد؟

امکان اینکه اسپرمی به آن کوچکی بتواند در حجم آب یک استخر، وان حمام و… شنا کند و خودش را به واژن برساند و بارداری رخ دهد، بعید به نظر می‌رسد. اگر انزال در آب ولرم اتفاق بیفتد، اسپرم فقط چند دقیقه می‌تواند زنده بماند و اگر در آب استخر دارای موادشیمیایی، حباب یا سایر مواد رخ دهد، چند ثانیه زنده می‌ماند.

۷ – آیا زودتر به ارگاسم رسیدن خانم‌ها یا همسرانشان، برتوانایی باردار شدن تاثیری دارد؟

پژوهشگران نشان داده‌اند اگر خانم‌ها پس از همسرشان به ارگاسم (اوج لذت جنسی) برسند، شانس باردارشدن افزایش می‌یابد زیرا هنگام ارگاسم ته رحم و دهانه رحم به جنبش درمی‌آید و اسپرم‌ها را به سمت رحم می‌کشاند. این امر باعث می‌شود مقادیر بیشتری اسپرم به سمت لوله‌های فالوپ (جایی که بارور شدن رخ می‌دهد) حرکت کنند. ولی روی تخمک‌گذاری یا بارور شدن تخمک نقشی ندارد.

۸ –  آیا استرس و نگرانی تاثیری بر توانایی باردارشدن دارند؟

آرامش، می‌تواند شانس باروری را افزایش دهد. اگر می‌خواهید باردار شوید، نخستین و بهترین کار داشتن استراحت است. اگر ماه‌هاست درجه حرارت بدنتان را برای پیش‌بینی روز تخمک‌گذاری و بهترین زمان بارداری می‌گیرید، یکی، دو ماه استراحت کنید و بگذارید همه‌چیز روند طبیعی خودش را طی کند. گاه بهترین راه، دست کشیدن از تلاش و سعی زیاد است.

۹ – آیا زمان و ساعت نزدیکی، تاثیری بر بارداری دارند؟

در حقیقت چندان فرقی نمی‌کند که در چه ساعت و زمانی نزدیکی داشته باشید. مهم‌ترین مساله وجود اسپرم در لوله‌های فالوپ هنگام تخمک‌گذاری است. البته پژوهش‌هایی نشان داده‌اند که مثلا تخمک‌گذاری در بهار، بیشتر نزدیک به سپیده‌دم رخ می‌دهد.

۱۰ – آیا استفاده از دوش واژینال پیش از نزدیکی مجاز است؟

این دوش‌ها توصیه نمی‌شوند مگر آنکه پزشک متخصص به دلیلی آن را توصیه کرده باشد. دوش‌ها با شستن مایع مفید دهانه رحم، باعث کاهش میزان بارداری می‌شوند. ضمنا درباره ارتباط دوش‌ها با برخی عفونت‌ها و سرطان‌ها هنوز شبهه‌هایی وجود دارد.

۱۱ – آیا بارداری بدون دخول امکانپذیر است؟

در رابطه با بارداری بدون دخول باید گفت که برخی از زوجین فکر میکنند اگر رابطه جنسی بدون دخول باشد امکان بارداری صفر است و به هیچ وجه نمیشود فرد باردار شود از این رو دست به انجام کارهایی همچون رابطه جنسی مقعدی میزنند و با ریختن مایع منی اطراف واژن و داخل معقد به ارضای جنسی خود می پردازند اما این کار نیز میتواند موجب بارداری شود زیرا با ریختن منی در اطراف واژن ممکن است اسپرم ها وارد واژن شوند و در صورت مهیا بودن شرایط لقاح رخ دهد و فرد باردار شود زیرا اسپرم ها دائما در حال حرکت هستند پس از این رو میتوانند خود را به رحم برسانند حتی اگر در دهانه واژن باشند که در اینجا به بخشی از سوال آیا بارداری بدون دخول امکان دارد ؟ پاسخ داده شد . از سوی دیگر بارداری از پشت یعنی در صورتیکه رابطه جنسی از پشت باشد نمیتواند موجب بارداری شود اما اگر مایع خارج شده علاوه بر معقد در اطراف دهانه واژن نیز ریخته باشد امکان بارداری وجود دارد .

۱۲ ​آیا بارداری بدون پاره شدن پرده بکارت اتفاق میفتد؟

در رابطه با حاملگی بدون پاره شدن پرده بکارت باید گفت که بدون پاره شدن پرده نیز احتمال بارداری وجود دارد , از آنجایی که هر پرده ای دارای سوراخ است تا خون در هنگام  قاعدگی از آن بیرون بیاید پس اسپرم ها نیز در صورت وارد شدن به واژن میتوانند از طریق همین سوراخ وارد شوند و به رحم برسند و در صورت وجود تخمک لقاح صورت گیرد پس امکان بارداری با وجود پرده بکارت نیز وجود دارد .

 

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
بالا